A jövő kertészei
Tanulj és fejlődj az Adaptér napközis
táborában az őszi szünetben!
A jövő kertészei
Három napos napközis őszi táborra várjuk a 8–14 éveseket!
Kíváncsi vagy, hogyan fogunk növényeket termeszteni a nem is olyan távoli jövőben? Ismerkedj meg a hidropón módszerrel, és készítsd el a saját kertedet! A földet nem igénylő hidropón kiskert segítségével a saját szobádban nevelhetsz egészséges gyümölcsöket, zöldségeket vagy virágos növényeket hosszú időn keresztül.
Bővebben a táborról
A tábor résztvevői lehetőséget kapnak egy saját, asztali hidropón rendszer elkészítésére. A modern, beltéri minikertben 12 db növényt lehet majd egyszerre növeszteni, legyen ez fűszernövény, saláta, vagy akár eper, de dísznövények számára is ideális. A rendszer minimális gondozást igényel, saját fényforrása van, időnként a vízet kell újratölteni, és a tábor résztvevők az első növénytermesztési ciklusra elég tápoldattal indulhatnak neki az otthoni növénytermesztésnek. A mikrokert elfér egy polcon vagy akár asztal sarkán.
Mi az a hidropónia?
Egy talajmentes, vízkeringtetéses növénytermesztési módszer. Általában mesterséges megvilágítással van kiegészítve, aminek köszönhetően főleg beltéren alkalmazzák. Ennek során a növények gyorsabban tudnak nőni, miközben kevesebb vízre van szükségük, így sokkal hatékonyabb mint a hagyományos növénytermesztés és kevesebb helyet igényel. A hidropónia egy megoldás lehet a jövőbeli élelmiszer-hiányra.
Milyen készségeket fogunk elsajátítani?
- palántanevelés
- csíráztatás
- LED-panel összeállítás
- forrasztás
…és számos más részkészség, amit a jövő kertészei hasznosítanak!
Árak
A tábor díja 48 000 Ft, ami tartalmazza a napközbeni egészséges nasikat, az ebédet, illetve a szakmai és szabadidős programokat is. Az újdonsult hidropón növénytermesztők pedig hazavihetik magukkal a három nap során elkészített ültetőedényüket is.
Jelentkezés menete
Az alább található form kitöltésével és a visszaigazoló emailben található jelentkezési lap aláírásával.
Tudnivalók és részvételi feltételek
2024. október 28-30., hétfőtől szerdáig 8:30-16:30 között.
Az Adaptér kreatív technológiai tudásbázisban (1111 Budapest, Bercsényi utca 10.), az Adaptér Műhelyben (1111 Budapest, Lágymányosi utca 5.), illetve külső helyszíneken a különböző tematikus programokhoz kapcsolódóan.
Az Enter Bárban, 20 méterre az Adaptértől, ahol a gyerekek a speciális étkezési igényeik mentén kapnak egészséges, meleg ételt.
Semmilyen előképzettségre sincs szükség, minden gyermeket szeretettel várunk!
A jelentkezési űrlap kitöltésével és a tábor díjának befizetésével.
A tábor díja 48 000 Ft, ami tartalmazza a napi ebédet, egészséges nassolnivalókat, valamint a szakmai és szabadidős programok költségeit.
A fizetésre két módon van lehetőség: utalással, amihez a szükséges adatokat emailben küldjük, vagy az online felületünkön bankkártyás fizetés útján. A tábor díjának befizetésével válik érvényessé, amihez a szükséges információkat emailben küldjük el a jelentkezési űrlap kitöltése után.
Utaláskor a gyermek nevét és az “Adaptér tábor” kifejezést kell feltüntetni, hogy azonosítani tudjuk a befizetést. A befizetés után a Központ Újbudai Kulturális Nonprofit Kft. pénzügyi teljesítést nem igénylő elektronikus számlát állít ki a befizetett összegről.
Testvérkedvezményt idén nem tudunk biztosítani. Helyette olyan gyerekeket is táboroztatunk, akik a tábordíj elengedése nélkül nem tudnának részt venni a programban, így viszont velünk kertészkedhetnek.
A tábor során lézervágóval és 3D nyomtatóval dolgozunk, amiket a tábortartók fognak kezelni. Ha pedig szükséges, akkor kéziszerszámokat ragadunk, amik minden esetben a tábortartók felügyelete alatt kerülnek használatra.
Amennyiben a tábor ideje alatt a gyermek megbetegszik, a szülő köteles a gyermek állapotáról a tábor képviselőjét haladéktalanul értesíteni, és a gyermeket a táborba — annak teljes gyógyulásáig, melyet orvos igazol — nem hozhatja.
Amennyiben a táborvezető a gyermek megbetegedését észleli, haladéktalanul értesíti a Szülőt, aki gyermekét a táborból a legrövidebb időn belül köteles hazavinni.
Amennyiben a gyermek a magatartásával akadályozza a közös munkát, nem tartja magát a megbeszélt szabályokhoz, úgy a tábort sajnos nem folytathatja és ebben az esetben a tábor díját sem tudjuk visszatéríteni.
Ha jelentkeztetek a táborba, de utolsó pillanatban közbejött valami, akkor azt minél előbb jelezzétek, ugyanis az október 13-ig történő lemondás esetén a jelentkezőknek a tábordíj felét visszautaljuk. Október 13. után viszont már nem tudunk visszatérítést biztosítani.
Amennyiben a jelentkezésről nem kapsz egy héten belül visszaigazolást, vagy kérdésed akadna, keress meg minket az adapter@ujbudakozpont.hu email címen!
Amennyiben kevesebb, mint 5 fő jelentkezik valamelyik csoportba, a tábor nem kerül megtartásra.
Tábortartók
Kriszt Marcsi
Az Adaptér műszaki vezetője, a Jövő kertészei tábor foglalkozás tartója
Fő fókuszom a műszaki feladatok mellett a workshopok tartása, játékok, tárgyak tervezése és az Adaptér műhely elindítása. A munka mellett a MOME mesterszakos formatervező hallgatója vagyok. Első tábor tartási tapasztalatait 3 hetes angliai gyerektáborok vezetésével szereztem, amit itthon általános iskolásoknak tartott sporttáborokban illetve gyermekversenyeken folytattam. Extrovertáltnak mondanám magam, bármilyen korosztállyal megtalálom a közös hangot. A táborban a műhelyben való alkotást irányítom majd.
Szűcs Imre
Az Adaptér műhelyvezetője, A jövő kertészei tábor foglalkozás tartója
Feladataim között van a különböző workshopok lebonyolítása.A hétköznapokban MOME mesterszakos építész hallgatója vagyok.
2019 óta tartok különböző design tematikájú foglalkozásokat és táborokat alsó tagozatosoktól kezdve gimnazistákon át a felnőttekig. A műhelyes csapat tagjaként fogom segíteni mind az elméleti, mind a gyakorlati kérdésekben.
Farkas Dorka
Az Adaptér kommunikációs munkatársa
Többek között én írom a szövegeket, amiket az Adaptér különböző felületein olvashattok. A szövegíró tevékenységeim emellett kiterjednek újságírásra, valamint színházi szövegek fejlesztésére. Angliában végeztem el a pszichológiai tanulmányaimat, majd pár éve hazaköltöztem, és elvégeztem egy színházcsináló képzést a Freeszfe Egyesületben. Jelenleg saját előadásokat hozok létre, ahol a közös és szabad alkotásra helyezzük a hangsúlyt. Ilyen szemlélettel állok hozzá a gyerekekkel való foglalkozásokhoz is: célom, hogy minél inkább felszabaduljanak és fogékonyak legyenek a sok újdonságra, amit majd együtt megtanulunk.