Sociomapping

Hogyan működik Európa?

Mennyire változatos az európai térség és milyen hatalmi viszonyok uralkodnak a kontinensen? 

A tavalyi alkalmakon a világ 1-1 régióját vettünk górcső alá politikai, gazdasági, szociológiai szempontokból, annak érdekében, hogy megértsük, tényleg zöldebb-e máshol a szomszéd fűje. Idén viszont Európa különböző egységeire fókuszálunk, az adott régió szerepére, hatalmi elhelyezkedésére az Európai Unióban és általánosságban a kontinensen belül.

A kifejezetten felsőoktatásban résztvevőknek szóló világismereti kurzusura az egyetemisták hetente érkeznek az Adaptérbe. A kurzusok során 2 szakértő áll rendelkezésünkre, illetve 1-1 helyi civil, aki saját tapasztalatairól mesél. Az előadások után drámainstruktor segítségével járjuk körül és értjük meg mélyebben az elhangzottakat.

Október elsején tartjuk a nyitóeseményt, ahol a kurzuson résztvevők megismerkedhetnek egymással egy informálisabb közegben mielőtt belekezdünk a heti rendszerességű előadásokba. A világismereti kurzust november végén zárjuk egy társasozós, kocsmázós eseménnyel.

Az előadások utáni foglalkozásokat Zétényi Lina, drámainstruktor tartja.

A 2024-25-ös évadban szó lesz a következő országokról, térségekről:

A Sociomapping nemcsak nemzetközi ismereteket ad át, hanem közösséget is épít, ahol a világjárók egymásra találhatnak és megoszthatják tapasztalataikat, tudásukat.

Legyél te is a Sociomapping idei osztályának tagja,
jelentkezz október 1-ig!

A 2023-24-es előadásokról készült felvételek mindenki számára elérhető az Adaptér youtube csatornáján. India, Ausztrália, Dél-Amerika és sok más térség megismeréséért kattints az alábbi linkre!